Pyrzyckie Grand Prix

IV Pyrzyckie Grand Prix o Puchar Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Policji w Kolarstwie Szosowym

Kategoria specjalna: Najszybsza Pyrzyczanka, Najszybszy Pyrzyczanin – na dystansie Fun
Nagroda specjalna: PREMIA LOTNA LIPIANY na dystansie Fun i Classic

28
maja
2022

Dystans

Fun: 48 km (1 pętla)

Classic: 94 km (2 pętle)

Premia lotna Lipiany

Już po raz czwarty zapraszamy na wyścig szosowy organizowany w Pyrzycach. Trasa dobrze znana z poprzedniej edycji. Zawodnicy do przejechania będą mieli dwie rundy na dystansie Classic oraz jedna na dystansie Fun. Oczywiście nie zabraknie kostki w Lipianach, gdzie rozstrzygnięta zostanie premia lotna.

Trasa wyścigu

Pyrzyce start ostry Mechowo Brzesko Bylice Krasne Batowo Skrzynka Lipiany Mielęcinek Mielęcin

Opis trasy

Zaczynamy w centrum miasta od około 2-kilometrowej rundy honorowej, oswajamy się między sobą i podziwiamy miasto. Jedziemy za samochodem sędziego głównego, przejeżdżamy dwa ronda, po których wyprowadzani jesteśmy z miasta. Na wysokości zakładów Mlekovity dostajemy sygnał do startu ostrego i zaczynamy. Teren lekko pofałdowany na otwartej przestrzeni i to już na początku da się nam poznać wiatr. Na całym dystansie przydadzą się umiejętności jazdy na rantach, na zakładkę. Jedziemy drogą wojewódzką; jest komfortowo szeroko. Na 9. kilometrze skręcamy 90 stopni w prawo i jedziemy do miejscowości Brzesko, gdzie mamy pierwszy podjazd, no, może nie stromy, ale za to 1,5-kilometrowy, kończący się zwężeniem. Dalej znów wiatr da znać o sobie, a my pokonujemy kolejne kilometry trasy. Mijamy 15. kilometr i znów skręcamy w prawo do miejscowości Bylice, tu mamy ostry zakręt w lewo i po nim lekki w prawo – uważamy na siebie. 19. kilometr: wjeżdżamy do miejscowości Krasne i tu zwalniamy, bo na wjeździe mamy słabą nawierzchnię, a wjeżdżając do miejscowości wykonujemy skręt w lewo i po 10 metrach w prawo, tu nabieramy prędkości na zjeździe, który kończy się skrętem w lewo i 300-metrowym podjazdem. Kręcimy dalej i na około 22. kilometrze skręcamy w lewo, w kierunku Lipian. Mijamy Batowo i wpadamy do Skrzynki – miejscowości – tu uważamy na spowalniacze umieszczone są na początku i na końcu miejscowości, a pomiędzy nimi kolejny podjazd. Mijamy Skrzynkę dostajemy od trasy chwilę odpoczynku – mamy zjazd – przygotowujemy się do Premii Lotnej Lipiany i sekcji specjalnej na trasie bruku. Wjeżdżamy do Lipian, na 29. kilometrze skręcamy w lewo i zaczynamy bruk podjazdem, przejeżdżamy około 300 metrów ostro w lewo i do premii lotnej zostaje nam 100 metrów, stajemy w korbach i ogień! Mijamy premię lotną, ale nie kończymy bruku. Sekcja łącznie ma jakieś 1,5 kilometra, prowadzi nas praktycznie przez całe Lipiany. 31. kilometr i jesteśmy wprowadzani na drogę wojewódzką w kierunku Pyrzyc, chwila odpoczynku i przed nami kolejny podjazd, tym razem niespełna 2-kilometrowy, jest komfortowo szeroko. Jedziemy „starą trójką” (drogą krajową). Wjeżdżamy na podjeździe do Mielęcinka, później zjazd i znów podjazd wpadamy do Mielęcina, dla dystansu „Fun” zostaje niespełna 8 kilometrów do mety. Prowadzi nas po pofałdowanym terenie – nie zapominamy o wietrze, wpadamy do Pyrzyc nabieramy prędkości na zjeździe, ale uważamy bo na 47. kilometrze mamy rozjazd – dla dystansu „Fun” jedziemy prosto do mety, dla dystansu „Classic” skręcamy w prawo i wjeżdżamy na drugie okrążenie. Dystans „Fun” wchodzi na rondo – trzymajcie prawą stronę, bo odbijamy w miasto, jakieś 70 metrów i ostro w prawo, 10 metrów i ostro w lewo, no i widzimy metę, każdy wie co ma robić. Bardzo ważne, uważajcie na siebie, na utrudnienia na drodze i na kierujących ruchem: strażaków, policjantów, strażników miejskich, na naszych pilotów, sędziów technicznych, tak aby każdy bezpiecznie dotarł do mety i cieszył się z pokonanego dystansu.

Program

27.05.2022, piątek

  • 09:00 – 15:00 – odbiór pakietów startowych – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, ul. Rolna 5

28.05.2022, sobota

  • 08:00 – 10:30 – biuro zawodów – miasteczko zawodów Pyrzyce, Plac Ratuszowy 1 – przed Urzędem Gminy Pyrzyce, odbiór pakietów startowych, rejestracja zawodników
  • 11:00 – start na dystansie CLASSIC
  • 11:05 – start na dystansie FUN
  • 13:00 – wydawanie posiłków regeneracyjnych dla zawodników
  • 13:30 – dekoracja zwycięzców 
  • 15:00 – zakończenie imprezy

Kluczowe miejsca

Miasteczko zawodów

Pyrzyce, Plac Ratuszowy – przed Urzędem Gminy – 74-200 Pyrzyce, Plac Ratuszowy 1.

Parkingi zawodów

  • parking ulica Poznańska przy stacji paliw Orlen
  • parking za Pyrzyckim Domem Kultury
  • parking ul. Kilińskiego vis a vis bramy Szczecińskiej

Szpital

Szpital Powiatowy w Pyrzycach, ul. Jana Pawła II 2, 74-200 Pyrzyce
Centrala:  91 570 25 73 lub 91 481 35 00

Organizatorzy imprezy (II etapu cyklu)

Logo PGMS
Stowarzyszenie
Pyrzycka Grupa Miłośników Sportu
Logo Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach

Patronat honorowy

Sponsorzy cyklu