III Wyścig Kolarski „188” Debrzno

o Puchar Burmistrza Debrzna

27
sierpnia
2023

Wyścig

Debrzno → Strzeczona → Słupia → Myśligoszcz → Debrzno → Strzeczona → Słupia → Debrzno → Myśligoszcz → Mosiny → Nowe Gronowo → Poręba → Stare Gronowo → Bukowo Człuchowskie → Bukowo → Płonica → Dębnica →  Przytok → Mosiny → Myśligoszcz → Debrzno

Dystans: 78,5 km

Przewyższenie: 260 m

Trasa

mapa trasa wyścigu 188 Debrzno 2023
Trasa wyścigu

Opis trasy

Start: Debrzno, ul. Wojska Polskiego 2 (przy budynku Centrum Kultury, Sportu i Turystyki).

Na wstępie start honorowy, a po przejechaniu pierwszego ronda na wysokości szkoły podstawowej (około 800 metrów) na komendę sędziego głównego (wskazanie chorągiewką oraz sygnał klaksonem) start ostry.

Strzeczona skręt w prawo 90° w kierunku Słupi. Dojeżdżamy do Słupi, gdzie kierujemy się do miejscowości Myśligoszcz. W Myśligoszczy skręt w prawo 90° na drogę wojewódzką 188 w kierunku Debrzna, tuż przed skrętem znajduje się wyspa zwalniająca. Przy wjeździe do Debrzna wyspa zwalniająca. W Debrznie przejeżdżamy przez linię start/meta (jednocześnie pierwsza lotna premia) – w tym miejscu dwie wyspy zwalniające zabezpieczone przez strażaków z OSP i ponownie udajemy się do Strzeczony, gdzie umiejscowiona będzie druga lotna premia. W Strzeczonie skręt w prawo 90° w kierunku Słupi, przy wjeździe do tej miejscowości na wysokości cmentarza planowana jest trzecia lotna premia. W Słupi skręt w prawo 90° w kierunku Debrzna, w Debrznie na rondzie trzeci zjazd w kierunku start/meta, w tym miejscu dwie wyspy zwalniające zabezpieczone przez strażaków z OSP. Następnie jedziemy drogą wojewódzką 188 z Debrzna (przy wyjeździe z miasta wyspa zwalniająca) w stronę Człuchowa, aż do miejscowości Myśligoszcz. Przy wjeździe do Myśligoszczy oraz przy wyjeździe z tej miejscowości usytuowano wyspy zwalniające. W Myśligoszczy 2 ponownie, zarówno przy wjeździe, jak i wyjeździe z miejscowości znajdują się wyspy zwalniające. W Mosinach na rondzie (przed nim wyspa zwalniająca) pierwszy zjazd w prawo w kierunku Nowego Gronowa. W miejscowości Nowe Gronowo przewidujemy czwartą lotną premię. Za Nowym Gronowem na 45 km przejazd kolejowy, po przejechaniu kierujemy się do miejscowości Poręba, w której mamy zakręt w lewo 90° w stronę Starego Gronowa. W Starym Gronowie po skręcie w lewo 90° planujemy piątą lotną premię i dalej jedziemy w kierunku Bukowa Człuchowskiego, na 53 km drugi przejazd kolejowy. W Bukowie Człuchowskim zakręt w lewo 90°, po nim przewidziana jest szósta lotna premia, potem wyjazd w kierunku Płonicy. W centrum Płonicy umiejscowiony jest spowalniacz („śpiący policjant”), następnie z Płonicy kierujemy się do Dębnicy drogą polbrukową o długości 3,2 km. W Dębnicy skręt w lewo 90° na drogę wojewódzką, 188 w stronę Debrzna, przy wyjeździe z Dębnicy mamy rondo, drugi zjazd w prawo, za rondem wyspa zwalniająca. Przejeżdżamy Przytok (przy wjeździe oraz przy wyjeździe z tej miejscowości usytuowano wyspy zwalniające), potem Mosiny (przy wjeździe wyspa zwalniająca, następnie na rondzie drugi zjazd w prawo w kierunku Debrzna, przy wyjeździe wyspa zwalniająca). W Myśligoszczy 2 zarówno przy wjeździe, jak i wyjeździe z miejscowości znajdują się wyspy zwalniające. W Myśligoszczy (wjazd i wyjazd z miejscowości z towarzyszeniem wyspy zwalniającej) 6 km przed metą siódma, ostatnia lotna premia. Przy wjeździe do Debrzna wyspa zwalniająca oraz baner informujący, iż do mety pozostało 1000 m. Finisz w Debrznie na ul. Wojska Polskiego przy budynku Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, 30 metrów przed metą wyspa zwalniająca zabezpieczona przez strażaków z OSP.

Fundatorami nagród dla zwycięzców lotnych premii będą sołtysi poszczególnych miejscowości, a w przypadku Debrzna – Miejski Klub Sportowy. Upominki wręczą osobiście darczyńcy w trakcie uroczystości podsumowania imprezy.

Godzinowy rozkład dnia

  • 8:30–11:00 – Rejestracja zawodników, wydawanie pakietów startowych – Debrzno, ul. Wojska Polskiego 2 (przy budynku Centrum Kultury, Sportu i Turystyki)
  • 11:30 – Start – Debrzno, ul. Wojska Polskiego 2
    Na wstępie start honorowy, a po przejechaniu pierwszego ronda na wysokości szkoły podstawowej (około 800 metrów), na komendę sędziego głównego (wskazanie chorągiewką oraz sygnał klaksonem) start ostry.
  • 14:30 – Zamknięcie trasy (limit 3 godziny)
  • 15:00 – Dekoracja zawodników – Debrzno, ul. Wojska Polskiego 2 (przy budynku CKSiT)

Organizatorzy imprezy (V etapu cyklu)

Logo Wyścig Kolarski 188 Debrzno
Stowarzyszenie Wyścigi Kolarskie Debrzno
Herb Gminy Debrzno
Miasto i Gmina Debrzno